Golden Star Hotel hakkında ayrıntılı bilgiler...

Ücretsiz şezlong ve şemsiyelerle çevrili bir açık havuz sunan Golden Star Hotel, Antik Side'ye sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Deniz kıyısındaki bu tesis ayrıca özel bir plaj alanına sahiptir. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Otelin odalarında klima, buzdolabı, balkon, TV bulunmaktadır. Duşlu özel banyolarda saç kurutma makinesi ve havlu mevcuttur. Tüm odalar deniz ve havuz manzaralıdır.

Golden Star Hotel'in resepsiyonu 7/24 açıktır ve oda servisi sağlamaktadır. Sunulan diğer olanaklar arasında gece kulübü/dj ile ortak lounge yer almaktadır. Halka açık ücretsiz otopark da mevcuttur.

Tesiste her gün açık büfe kahvaltı servis edilmektedir. Çevrede çeşitli yemekleri tadabileceğiniz birçok restoran vardır.

Titreyengöl 6,3 km, Side Müzesi ise 1 km uzaklıktadır. Antalya Havalimanı (70 km)'na talep üzerine ve ek ücret karşılığında ulaşım servisi düzenlenebilir.

Side Hakkında

Side Antik Kenti, Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden biridir. Antik Çag cografyacılarından Strabon'a göre Side, Batı Anadolu kentlerinden Kyme'nin kolonilerinden biridir. Side, M.S. 2. yüzyıla kadar kullanılmış özgün bir dile ve yazıya sahipti. Antik kent kazılarında ele geçen üç adet Side dilinde yazıt bugün Side Müzesinde sergilenmektedir. "Nar" anlamına gelen "Side" adı, Anadolu'nun en eski halkının dili olan Luvice'den gelir. Nar, Anadolu'nun ana tanrıçasının simgesidir.

Side, 1970'lerin başında burada "Side Dostları" isimli bir dernek kuran Washington Post Gazetesinin editörlerinden Alfred Friendly ve Suat Şakir Kabaagaçlı'nın çabalarıyla ve Türkiye'de yaşayan diplomatların vasıtasıyla bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Öncelikle Girit kökenli Sidelilerin arkeolojik kazı ekiplerini evlerinde agırlamasıyla gelişen geleneksel misafirperverlik, köy evlerinin şirin tertemiz pansiyonlar olarak işletilmesiyle Side'de turizmin temelini oluşturmuş, bu dönemde Side'ye gelen yabancı misafirler Side ziyaretlerinden büyük övgüyle bahsetmişlerdir. Side Antik Kentinden kalan yapıların, kendine özgü mimarisi ve güzelligi ile küçük köy evlerinin bir arada bulunması, Side'nin turizme açılmasında büyük rol oynamıştır.

Bugün Side Belediyesi, sagladıgı kent hizmetlerinin yanı sıra Side'nin dogal ve kültürel mirasına sahip çıkan yönetim anlayışı, katkıları ile Türkiye'ye ve Side'ye yakışan örnek bir kent yönetimi gerçekleştirmeye önem göstermektedir.